..........

هدف

فرهنگ، مدرسه‌ای سبز با اندیشه‌ای سبز، با هدف تربیت شهروندانی مسئولیت‌پذیر و تأثیرگذار. ما در مجتمع آموزشی فرهنگ, جوانه‌ی انسان بودن و آزاد اندیشیدن را در ذهن سبز فرزندانمان پرورش می‌دهیم.

مدرسه فرهنگ، مدرسه سلامت

مأموریت مدرسه‌ی فرهنگ پرورش انسان‌های آزاده، بانشاط، کنجکاو و متعادل است. در این مسیر، آموزش را محدود به کتاب‌های درسی نکرده‌ایم و همکاران ما روش زندگی سالم را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند.

تیم مدیریت مجتمع آموزشی فرهنگ به دنبال مدیریت و هدایت مجموعه، هماهنگ با تحولات آموزش و پرورش دنیا و دستورالعمل‌های سازمان‌ها و نهادهای صاحب تجربه در امور کودکان و نوجوانان است. با همین نگاه تلاش می‌کنیم تا با آموزش رفتار سالم و متناسب با ویژگی‌های جامعه، دانش‌آموزانی توانمند پرورش دهیم و از سوی دیگر با ایجاد ارتباط موثر با خانواده‌ها، تعاملی پویا بسازیم.

تاریخچه

با آغاز طرح توسعه مدراس غیرانتفاعی در دهه ۷۰ شمسی، ایده ایجاد یک مجتمع آموزشی در منطقه‌ای که چنین امکاناتی وجود ندارد، در ذهن آقای عبدالعلی فاتح راد قوت گرفت.

با توجه به اهمیت ویژه‌ای که آقای فاتح‌ راد درخصوص تأثیر فضای آموزشی مناسب در مسیر تعلیم و تربیت قائل بودند، با خرید ۲ هزار متر زمین و ساخت ۴ هزار متر فضای آموزشی مشتمل بر کلاس‌های درسی هوشمند با مساحتی بالغ بر ۵۰ متر مربع و آزمایشگاه‌های تخصصی ،کارگاه، کلینیک مشاوره، سالن تربیت بدنی و حیاط مناسب، اقدام به تٲسیس مدرسه فرهنگ در منطقه  ۴کردند.

 بدین ترتیب مدارس مجتمع آموزشی فرهنگ در مهرماه سال ۱۳۷۲ افتتاح گردید و از آن زمان تا کنون با استفاده از دانش روز و همراهی معلمان و متخصصان توانمند و باتجربه در خدمت دانش‌آموزان و خانواده‌های مناطق شرقی تهران است. این مجتمع تا کنون دستاوردها و افتخارات بسیاری را با همت دانش‌آموزان و اولیای مدرسه کسب کرده و با تجربه‌ای نزدیک به ۳۰ سال حضور مستمر، در مقاطع ابتدایی (پیش دبستان و دبستان) و متوسطه اول و دوم، مشغول فعالیت است.

با شیوع ویروس کرونا این مجتمع جزو مدارس پیشرویی بوده است که با بالاترین استانداردهای آموزش در فضای مجازی به سرعت با این تغییرات همسو شده و به نیاز دانش‌آموزان خود پاسخ داده است.

در حال حاضر دکتر غزال فاتح‌راد با مدرک دکترای مدیریت آموزشی مسئولیت مدیریت دبستان فرهنگ و معاونت مدیریت در دبیرستان فرهنگ را برعهده دارند.