کوشش برای داشتن معلمان توانمند و دانش‌آموزان دوست‌دار مدرسه

فناوری اطلاعات

غزاله فاتح راد گفت: کوشش برای داشتن معلمان توانمند و دانش‌آموزان دوست‌دار مدرسه

روز دوشنبه ۱۱ شهریورماه ۹۸ مجتمع آموزشی فرهنگ میزبان «رویداد آموزش کودکان بر بستر فناوری؛ یادگیری مهارت کارآفرینی» بود. این رویداد همراه بود با یک نمایشگاه جانبی و همایشی که فعالان و مدیران آموزش و پرورش و افرادی از اهالی فناوری اطلاعات از حاضران و سخنرانان در آن بودند.

غزاله فاتح‌راد، مدیر مجتمع‌ آموزشی فرهنگ، درباره موضوع کارآفرینی و آموزش کودکان بر بستر فناوری اطلاعات اظهار کرد: مدرسه سه رویکرد اصلی را پیش رو دارد که اولین آن ها رویکرد مغزمحور است. عمده روش‌های آموزشی، مبتنی‌ بر نیم‌کره چپ مغز هستند در حالی که روش‌های نوین هر دو نیم‌کره را مورد تایید قرار‌ داده است و در راستای هماهنگی کارکرد این دو بخش نیازمند به حضور هنر و تربیت بدنی به‌صورت جامع‌تر و آشکار‌تر هستیم. رویکرد دوم با عنوان یادگیری معکوس بر این محور استوار است که معلم را از انتقال‌دهنده صرف مطلب و متکلم وحده بودن به تسهیل‌گر و طراح آموزشی تغییر ‌دهد. در نهایت استفاده از فناوری اطلاعات رویکردی است که با ایجاد بسترهای مناسب فناوری و زیرساخت‌های لازم قابل تحقق است. همه اینها بر یک رویکرد پنج محوری استوار است: دانش، تکنولوژی، مهندسی، هنر و ریاضیات. مجموعه این قطعات پازل در سامانه دانش‌آموزی الکترونیکی گرد هم می‌آیند و در چند حیطه فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: ما همچنین در راستای تحقق شعار مدرسه شاد، به دنبال ایجاد فضای علاقه‌مندی در حیطه تعلیم و تربیت هستیم تا شاهد دانش‌آموزان مدرسه‌گریز نباشیم. آموزش مربیان برای ما مهم بسیار است. حضور معلمان توانمند به ارتقای آموزش‌وپرورش می‌انجامد. می‌کوشیم تا معلمانی توانمند و آشنا با جدیدترین فناوری‌ها در کنار دانش‌آموزان دوست‌دار مدرسه داشته‌ باشیم.

فاتح راد افزود: ما یک سال کار مداوم داشتیم تا بتوانیم امروز در این مجموعه اهالی فناوری، هنر و خلاقیت را گرد هم‌ آوریم و بسیار خرسندیم که اندوخته‌های خود را با جامعه آموزش‌ و پرورش کشورمان در سطوح مختلف به اشتراک بگذاریم و جلساتی برای تبادل اندیشه در این راستا داشته ‌باشیم. ما در این مدرسه قائل به رشد جمعی به عنوان یک مسئولیت اجتماعی هستیم تا اتفاقات خوبی برای کودکان و نوجوانان کشورمان رقم بزنیم.

فناوری اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *