آغاز ثبت‌نام کنکور سراسری ۱۴۰۱-۱۴۰۲

ثبت‌نام کنکور

ثبت‌نام کنکور سراسری ۱۴۰۱-۱۴۰۲ در دبیرستان فرهنگ برای دانش‌آموزان سال دوازدهم آغاز شد. هرساله سازمان سنجش آموزش کشور، جهت ورود داوطلبان به عرصه‌ی دانشجویی اقدام به برگزاری آزمونی تحت عنوان «کنکور سراسری» می‌نماید. این آزمون برای گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، زبان‌‌های خارجی و هنر به‌ طور جداگانه اجرا می‌شود.

آغاز ثبت‌نام کنکور سراسری ۱۴۰۱-۱۴۰۲ با اخبار تکمیلی در مورد تغییرات کنکور همراه بود:

  • تأثیر قطعی سوابق تحصیلی
 

سوابق تحصیلی داوطلبان بر روی نتایج کنکور آن‌ها تاثیر‌گذار است. این امر باعث می‌شود داوطلبان این آزمون، تنها بر روی کنکور برنامه‌ریزی نکرده و در سال تحصیلی به نمرات خویش نیز اهمیت دهند. به همین دلیل، تأثیر معدل در کنکور ۴۰ درصد و ۶۰ درصد مابقی آن نتیجه‌ی آزمون کنکور خواهد بود.

  • حذف دروس عمومی

کسانی که قصد ثبت نام در کنکور سراسری را دارند  باید از منابع کنکور سراسری  ۱۴۰۲ آگاه باشند. زیرا به دلیل این تغییرات، شاهد حذف دروس عمومی از کنکور  ۱۴۰۲ هستیم. پس تمامی متقاضیان باید تمام تمرکز خود را بر روی دروس اختصاصی گروه آزمایشی مورد نظر بگذارند.

  • برگزاری دو کنکور در سال

برگزاری دو کنکور در سال یکی از راه‌حل های بسیار خوب برای متقاضیان است تا اگر در نوبت اول از رتبه‌ی خود راضی نبودند، در نوبت دوم شانس خویش را امتحان کنند. بدین صورت شاهد برگزاری کنکور سراسری دی ماه ۱۴۰۱ و تیر ۱۴۰۲ خواهیم بود.

  • افزایش اعتبار نتایج تا دوسال

در سال‌های گذشته نتایج کنکور فقط در همان سال اعتبار داشت اما تغییرات کنکور باعث شده است نتایج کسب شده به مدت دو سال اعتبار داشته باشد.

  • حذف زیر گروه‌ها

حذف زیرگروه ها و اهمیت تراز کنکور موجب در نظرگرفته‌شدن یک نمره کلی برای داوطلبان کنکور سراسری  ۱۴۰۲ شده است.

کنکور سراسری یکی از آزمون هایی است که با هدف سنجش داوطلبانی که قرار است وارد دانشگاه شوند، به صورت هماهنگ در سطح کشور برگزار می‌گردد. دانش‌آموزان دبیرستان فرهنگ  نیز لازم است از جزئیات شرایط ثبت نام کنکور سراسری آگاهی یافته و خود را برای شرکت در این رقابت تنگاتنگ آماده کنند. بنابراین مراحل ثبت‌نام در سامانه‌ی سنجش در سایت کامپیوتر مدرسه و با کمک و راهنمایی‌های مشاورین تحصیلی دبیرستان انجام پذیرفت. طی این نام‌نویسی که از ۸ آبان آغاز شد دانش‌آموزان با مواد و شرایط آزمون آشنا شدند و در جریان روند ثبت‌نام قرار گرفتند.