تلاش برای کشف استعدادها و شکوفایی مهارت‌ها

فاطمه حافظ

گفت‌وگویی کوتاه با فاطمه محافظ
تلاش برای کشف استعدادها و شکوفایی مهارت‌ها

فاطمه محافظ، معاون آموزش سابق مجتمع آموزشی فرهنگ درباره دوره‌های آموزشی متنوع این مجتمع می‌گوید.

محافظ می‌گوید: دستاوردهای مجتمع فراتر از شهریه مدرسه و مسائل مالی است که اگر بخواهیم شهریه را به تناسب کارهای مدرسه ببندیم شاید خیلی بیشتر ‌شود. موسس این مجتمع آموزشی به لحاظ جغرافیایی، منطقه‌ای را از بخش متوسط سطح شهر انتخاب کرده‌است، زیرا همواره تمایل داشته‌اند که استعدادهای همه مناطق دیده و کشف شوند. نباید همه این فرصت‌ها و امکانات در بخش مرفه شهر جمع شوند.
وی می افزاید: در بخش آموزش، ما کلاس‌های مختلفی داریم. فلسفه کودکان برای ما بحثی جدی است چراکه بچه‌ها را در ارتباطات و کسب مهارت‌ها رشد می‌دهد. ما این دوره‌ها را از مقطع پیش‌دبستان شروع کرده‌ایم. در زمینه در ساعت مدرسه و با معلمی که تحصیلات مرتبط دارد دانش‌آموزان ساعتی را در کتابخانه حاضر می‌شوند و بر اساس آنچه می‌خوانند نقاشی، داستان‌سازی یا بحث و گفت‌وگو انجام می‌دهند
محافظ ادامه می‌دهد: ما همچنین برای بچه‌های پیش‌دبستان، شاهنامه‌خوانی را داریم که تصاویر جالبی را از این داستان‌ها نقاشی می‌کنند و معمولا روی کانال تلگرامی مجتمع منتشر می‌شوند. کلاس مهارت‌های دستی و کار با ابزار، دوره‌های خلاقیت و کلاس‌های رباتیک از دیگر فعالیت‌هایی است که ما در این مجتمع به‌طور جدی پیگیر انجام آنها هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *