برگزاری نخستین جشنواره کسب‌وکار در مجتمع آموزشی فرهنگ

جشنواره

نخستین بازارچه کسب وکار

روز جمعه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۷ به کوشش مجتمع آموزشی فرهنگ برپا شد.
نخستین جشنواره کسب‌وکار مجتمع آموزشی فرهنگ روز جمعه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۰ صبح با حضور دانش‌آموزان و اولیا و مدعوین و مهمانان برپا شد و مورد استقبال قرار گرفت.
دانش‌آموزان با حضور پرشور خود در برپایی نخستین بازارچه کسب‌وکار مجتمع آموزشی فرهنگ فعالانه مشارکت کردند.
اجرای موسیقی زنده به‌صورت خیابانی در نخستین بازارچه کسب‌وکار مجتمع آموزشی فرهنگ توسط دانش‌آموزان یکی از کارهایی بود که آنها از طریق‌ آن در این رویداد مشارکت می‌کردند. دانش‌آموزان همچنین با اعلام برنامه‌ها در فواصل زمانی مختلف به جذب مخاطب و آگاهی‌رسانی به مدعوین می‌پرداختند و فروش بلیت بازی با ps4 به آنها فرصتی داد که ضمن تجربه فضای غیررسمی در مدرسه به انجام یک کسب‌وکار بپردازند.
در بخشی دیگر از این رویداد، دانش‌آموزان درگیر یک بازی کسب‌وکار شدند. بدین صورت که در بدو ورود به آنها چهار ژتون برای بازی به‌صورت رایگان داده‌می‌شد، اما برای بازی‌های بیشتر می‌توانستند از غرفه های حاضر در نمایشگاه در ازای کاری که برای آن غرفه انجام می‌دهند تعدادی ژتون بازی به عنوان دستمزدشان دریافت کنند.
ازجمله غرفه‌های این نمایشگاه عبارت بودند از: دست‌سازه‌ها، کتاب و لوازم‌ تحریر، انواع خوراکی‌های بسته‌بندی شده ازجمله شیرینی‌های شب عید، گروه ادبی، فعالیت‌های آزمایشگاه، اتاق ps4، عکاسی یادگاری با سفره هفت‌سین، فروش تابلوی نقاشی، خطاطی و عکاسی دانش آموزان، فروش گل و گیاه و گلدان‌های تهیه‌شده از بازار و یا نقاشی‌شده توسط دانش‌آموزان. نمایندگانی از کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان با غرفه‌ای در این رویداد حضور داشتند و گروه متینا و تیم سیاره گامبیت نیز در نخستین بازارچه کسب‌وکار با مجتمع آموزشی فرهنگ همکاری داشتند.
بازدیدکنندگان نخستین بازارچه کسب‌وکار مجتمع آموزشی فرهنگ همچنین در کافه کار، امکان صرف ناهار و نوشیدنی داشتند و همچنین در کافه بازی، فرصت پذیرایی ضمن تجربه یک بازی فکری روی میزی در یک دورهمی صمیمانه برای آنها فراهم بود.
سیاره گامبیت، مار و پله، بازی جدیدی به نام پارتیله، دارت، بولینگ و حلقه، طناب‌کشی و مچ‌اندازی و روباتیک از بازی‌هایی بودند که در حاشیه نخستین بازارچه مجتمع آموزشی فرهنگ برپا شدند. بازی پارتیله در این بازارچه با حضور کیانوش صالح، طراح این بازی، معرفی شد. این بازی به‌گونه‌‌ای طراحی شده‌است که افراد کم‌توان حرکتی نیز می‌توانند از تجربه انجام آن در کنار سایرین لذت ببرند.
بوم نقاشی با طرح یک درخت با نام «درخت اندیشه» در بخش اوریگامی نخستین بازارچه مجتمع آموزشی فرهنگ توسط شکوفه و برگ‌های کاردستی دانش‌آموزان تزیین و بارور شد. پیام درخت اندیشه ترویج اندیشه‌ورزی در میان دانش‌آموزان بوده‌است. در محوطه مدرسه نیز یک کاغذ رولی پهن شده‌بود تا گروه‌های سنی مختلف روی آن نقاشی بکشند و در همین فضا اوریگامی و گریم نیز اجرا می‌شد. این نقاشی‌ها به‌عنوان یادگاری از برگزاری این بازارچه باقی خواهندماند.
مراسم اختتامیه این رویداد با برنامه‌هایی مانند آتش‌بازی، قرعه‌کشی و اهدای جوایز همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.