لزوم یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم

اهمیت زبان انگلیسی

امروزه بیشتر مردم به دنبال اختصاص دادن وقتی برای یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم هستند.

بیشتر کشورها، یادگیری زبان انگلیسی را در برنامه‌ی درسی مدارس خود می‌گنجانند. در این کشورها کودکان یادگیری این زبان را از سنین پایین آغاز می‌کنند.

اما ارزش واقعی یادگیری این زبان حقیقتا در چیست !؟

می‌توان گفت چه شما به دنبال شغل جدیدی یا چه به دنبال برنامه ای برای سفری جهانی باشید، در هر صورت یادگیری زبان انگلیسی با افزایش فرصت‌های شغلی و فرصت‌های ملاقات با انسانهای جدید و گوناگون در سرتاسر جهان، می‌تواند به جریان یافتن و توسعه ی هر دو بعد زندگی شخصی و حرفه ای شما بیانجامد.

از طرف دیگر، برای تحقیق و اشتغال و مطالعه در زمینه های علمی، بیشتر مقالات و منابع به زبان انگلیسی هستند و نیز این زبان، زبان صنعت رسانه و اینترنت می‌باشد.

هم چنین، یادگیری زبان فرصت دسترسی و آشنایی با فرهنگ‌ها و تمدن‌های چندگانه ی جهانی را برایتان فراهم می‌کند .
امروزه افراد زیادی در پی یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دومشان هستند. بسیاری از کشورها زبان انگلیسی را جز مهمترین بخش‌های آموزشی در مدارسشان قرار داده اند و بچه‌ها زبان را از همان دوران اولیه ی آموزششان یاد می‌گیرند.

اهمیت آموزش زبان انگلیسی

همیشه یک سوال در ذهن انسان هست که چرا آموختن زبان انگلیسی به این اندازه اهمیت دارد؟
در اینجا مختصرا به این موضوع می‌پردازیم:
با نگاهی ساده به دنیای اطرافمان خواهیم فهمید که دانستن زبان، بعضی از کارهای مهمی که امروزه دانستن و به کارگیری آنها بسیار ضروری است را برای ما آسان تر می کند. مثلا استفاده از کامپیوتر و اینترنت، یا اگر شغل مهمی داشته باشیم یقینا با کشورهای دیگر در ارتباط خواهیم بود و یا برای گسترش حرفه‌مان نیاز به دانستن بیشتری خواهیم داشت که اکثر مقالات به زبان انگلیسی می‌باشد.

اگر به مسافرت خارج از کشور برویم، در آنجا متوجه خواهیم شد که چطور با دانستن زبان انگلیسی می‌توانیم نیازهای خود را به راحتی برآورده کنیم.

همچنین مسلط بودن به زبان خارجی برای ما این امکان را فراهم می سازد که به راحتی در بهترین دانشگاه‌های دنیا در رشته ی مورد علاقه ی خود تحصیل کنیم و با فرهنگ ها و آداب و رسوم نواحی مختلف دنیا آشنا شویم.

البته به جز این موارد هزاران دلیل زیبای دیگر که با یادگیری زبان می توانیم راحتر ،دلنشین تر و جذاب تر زندگی کنیم…

چکیده‌

۱) بشر برای ادامه ی حیات خود نیازمند ارتباط با دیگران است و این ارتباط می تواند کلامی باشد و از راه سخن گفتن، نیازها و خواسته‌های آدمی برآورده شود. دانستن زبان‌های گوناگون این امکان را به ما می دهد که بتوانیم در همه جای دنیا پرچم کشور خود را برافراشته نگاه داریم.

۲) مغز برای کارکرد بهتر خود نیازمند استدلال است. هر اندازه که بیشتر می‌اندیشیم و بیشتر به خاطر می سپاریم، از مغز، این ارگان بسیار مهم بدن بهتر حفاظت کرده‌ایم. یادگیری زبان مهارت‌هایی چون درست اندیشیدن، استدلال، حفظ و دستیابی درست واژگان و …. را با خود همراه دارد بنابراین در طولانی مدت از انزوال مغز، فراموشی و آلزایمر جلوگیری می‌کند.